Přijďte se podívat na milé obrázky, které zdobily boží muka, venkovské kapličky a kostelíky, ale také světnice v domech našich prababiček a pradědů.

Podmalba na skle je velmi stará technika, při které jsou výjevy malovány pestrými a výraznými barvami na rubové straně skla. Náměty jsou především církevního charakteru, ale objevují se i motivy světského rázu. Doba jejich největší slávy přišla na konci 18. století a trvala po celé století následující.

Otevřeno denně 9-12 a 13-17 hod.

Vstupné: 20 Kč / 10 Kč

Autor / zdroj: Ing. Lada Bakrlíková

Mladá Boleslav předvedla obrat, výhru nad Pardubicemi trefil Lenc

Vedoucí trefa padla až v jednatřicáté minutě, když Kurkovo nahození mimo Kacetlův dosah tečoval Urban, Dynamo se ale ještě před druhou sirénou dočkalo

Zlín poprvé v sezoně srazil Pardubice

Zlínští v zajímavém utkání plné branek dokázali porazit celek z Pardubic v poměru 5:2. Hned dvě trefy zaznamenali za domácí Zdeněk Okál a Jiří Ondráče

Olomouc přehrála Pardubice v prodloužení

Již od úvodních minut začali Kohouti tlakem na Kacetlovu branku, ale překvapivě se v první třetině prosadili pouze hosté. Ve druhé třetině domácí host