SPORT / Hokej

Popis:
18.3.2017

Karlovy Vary rozstřílely Pardubice

KARLOVY VARY / PARDUBICE

Energie zaslouženě získala další tři body za výhru 7:2. Ty už v této fázi sice nic neznamenají, ale dokazují, že se Energie před baráží dostává do důležité herní pohody.

Utkání se zpočátku rozjíždělo v pomalejším tempu bez zajímavějších situací. Na ledě sice nebylo nouze o tvrdé souboje a další bolestivé zákroky, ke gólům však měly oba celky daleko. Jako první se zhruba po deseti minutách dostal k větší šanci Davídek, který měl brankáře na lopatě, ale puk netrefil ideálně a prázdnou branku minul. Následně ale přišla série přesilových her na obou stranách a domácí hráli téměř dvě minuty dokonce i proti třem, ale ani to dlouho nepomohlo. Až ke konci třetiny si dokázal dorážkou do prázdné branky spravit chuť předtím neúspěšný Milan Davídek, který měl po vyražené střele Skuhravého opět snadnou práci.

A aby toho těsně před odchodem do kabin nebylo na bedrech Dynama málo, podařilo se v poslední minutě ještě při rychlém brejku zvýšit Jakubu Flekovi, ten sice původně jen přihrával před bránu volnému Beránkovi, ale do dráhy puku zasáhl bránící Havlík, který jej nechtíc srazil mezi nohy vlastního brankáře. I přes celkem vyrovnaný obraz hry tak Energie díky skvělému závěru po dvaceti minutách vedla o dvě branky.

Energie navázala na skvělý závěr a hned v první minutě dokázala své vedení ještě navýšit. Rachůnek našel od hrazení před bránou zcela volného Dávida Grígera, který si v klidu zpracoval puk a zkušeně jej poslal do protipohybu bezmocného Hübla. Od té doby už ovládla dění na ledové ploše jednoznačně lepší Energie. Brzy se podařilo ještě zvýšit Vojtěchu Tomečkovi, který po Rachůnkově dokonalém pasu před branku je usměrnil puk do zívající branky.

V další fázi měla Energie ale trochu smůlu, nedokázala využít svých dalších velkých šancí a navíc inkasovala velmi laciný gól. Rastislav Špirko od hrazení poslal žabičku na Zídka, jehož hůl ale puk přeskočil a smolně zapadl Honzíkovi do branky podél bližší tyče. Energie ale záhy dokonale odpověděla zhruba po čtyřech minutách prchl v oslabení Petr Stloukal, který uspěl svou střelou na zadní tyč. Energie měla navrch také ve druhé desetiminutovce druhé části, ale tentokrát už na své střelecké štěstí nenavázala, i když jí několikrát moc nechybělo.

Ve třetím dějství už v podstatě o nic nešlo a oba týmy proto výrazně polevily. Zápas se za daleko mírnějšího tempa spíše ploužil ke svému konci, ale i v této fázi měli domácí stále navrch. Zpočátku jim sice k další trefě něco chybělo, ale pak se najednou nenápadně proháčkoval až do rohu kluziště Dušek, který následně prudkou a přesnou přihrávkou podél brankáře našel na hranici kruhu úspěšného Jakuba Fleka.

Dynamo ale nechtělo zápas jen dohrát se sklopenou hlavou a už o malou chvíli déle dokázal špatného střídání domácích využít Matěj Beran, který se snadno a pohodlně dostal až do mezikruží a střelou na bližší tyč korigoval stav na 6:2. Posléze se sice hra trochu uklidnila, ale když sudí nabídl domácím dvojnásobnou početní výhodu, podařilo se z velkého úhlu dostat puk do branky střelou pod horní víko Dávidu Grígerovi. Zbytek zápasu už se ale skutečně jen dohrával a k žádnému zásahu už se nedostalo.

Ohlasy po utkání

Mikuláš Antonik (HC Energie Karlovy Vary): "Důležitý byl závěr první třetiny, kdy jsme dali trošku se štěstím dva góly. Řekli jsme si, že se budeme cpát do brány. Když tam jdete, tak se k vám puky mohou odrazit. Bylo dobré, že na začátku druhé třetiny jsme dali třetí gól. Musíme kluky pochválit, dnešní zápas odpracovali dobře. Všechno, co jsme si řekli, tak jsme víceméně splnili. Jsme rádi, že jsme dneska vyhráli."

Otakar Janecký (HC Dynamo Pardubice): "Začátek nebyl z naší strany špatný, potom jsme si dali vlastně dva góly sami a pak už byl zápas jasně v otěžích domácích. Ať jsme potom dělali, co jsme dělali, tak na co jsme sáhli, to se nám nedařilo."

HC Energie Karlovy Vary - HC Dynamo Pardubice 7:2 (2:0, 3:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 19. Davídek (Skuhravý, Gríger), 20. Flek (Sičák), 21. Gríger (T. Rachůnek, M. Rohan), 24. V. Tomeček (T. Rachůnek), 31. Stloukal (Tomáš Dvořák), 46. Flek (Dušek), 53. Gríger (Baránek, Rýgl) – 27. Špirko (Zídek, Ščotka), 48. Beran (Ščotka)
Rozhodčí: Bejček, Svoboda – Jelínek, Pešek
Vyloučení: 5:9
Využití: 2:0
V oslabení: 1:0
Diváci: 1874

HC Energie Karlovy Vary: Honzík – M. Rohan, Sičák (A), Harant, Baránek, Tomáš Dvořák, Rýgl, Weinhold – T. Rachůnek, Gríger, Mikulík – Vachovec (A), Skuhravý (C), Gorčík – Stloukal, Tuominen, V. Tomeček – O. Beránek, Dušek, Flek – Davídek.

HC Dynamo Pardubice: J. Hübl – Ovčačík, Trončinský, Chaloupka, Nedbal, Ščotka, Havlík, Zajíc – Špirko, Rolinek (C), Poulíček – P. Sýkora (A), Panna, Tomášek – J. Sýkora, Beran, Nahodil (A) – Bárta, Starý, T. Kaut – Zídek.

Autor / zdroj: Daniel Kot / hokejkv.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Studio LAIK při Východočeském divadle Pardubice nastudovalo autorskou hru Ještě se potkáme

Mladé divadelní studio LAIK uvede v neděli 24. června v Městském divadle další premiéru – tentokrát začínající herci nazkoušeli autorskou hru Ještě se

Post

Východočeské divadlo se vrací na Kunětickou horu

Už ve čtvrtek 24. května se herci Východočeského divadla přestěhují na Kunětickou horu, kde zahájí letošní sezónu plenérových představení na vyhlídce

Post

Anakonda na pouti

Ten, kdo by očekával pouťové vystoupení krotitele hadů, bude jistě zklamaný, protože Aviatická pouť je známou leteckou podívanou a bude tomu tak i v p

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

Maminčino koření www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA