SPORT / Hokej

Popis:
13.1.2018

Hradec v závěru dotahoval marně, v derby s Pardubicemi padl 2:3

HRADEC KRÁLOVÉ / PARDUBICE

Branková siréna se poprvé rozezněla až ve 37. minutě, když skóre otevřel Sýkora a na ledě se začaly dít věci. Pardubice nejprve odskočily na rozdíl dvou branek, jenže Hradečtí ve třetí třetině dokázali zabrat a v rozmezí 82 sekund srovnat na 2:2. Ač se domácí snažili, na třetí branku z hole Duška už odpověď najít nedokázali a Pardubicím podlehli 2:3.

Diváci v hradecké ČPP Aréně hnali od úvodních vteřin své favority za první brankou utkání. Ta však v první dvacetiminutovce ne a ne padnout. Oku fanouška totiž duel moc nelahodil, když utkání postrádalo střely, souboje, a konečně i góly. Hra se přenášela od jedné branky ke druhé a ani jeden z týmů nedokázal ohrozit muže v maskách.

První šance východočeského derby přišla až v jedenácté minutě, kdy se do gólové příležitosti dostal pardubický Tomáš Svoboda. Tomu se odrazil touš od mantinelu přímo na hokejku a mohl zakončovat do odkryté brány, Rybár se však v poslední chvíli výborně přesunul. Šanci měli i domácí. Střelu z hole Bednáře mohl dorazit Cingel, i Kacetl však byl stoprocentní.

Tím ale aktivní hokej opět skončil a na ledě byla k vidění spíše přetahovaná o kotouč ve středním pásmu, než utkání hodné významnosti derby. Světlým momentem byla ještě v závěru třetiny Koukalova šance, jenž v úniku s Červeným zvolil střelu, Ondřej Kacetl mezi třemi tyčemi pardubické brány ale i v tomto případě spolehlivě zasáhl.

Po nepříliš atraktivní podívané z první třetiny nastoupili hráči do té druhé o poznání aktivněji. Hned v úvodu musel podržet svůj tým Rybár, který musel hasit únik jednoho z Pardubických. Hra zvýšila tempo, což rozproudilo i zaplněnou arénu. Kacetl poté předvedl dva důležité zákroky, když nejprve zamezil gólu po šanci Koukala, a poté i Lukáše Cingela.

Když ale přišlo vyloučení Bednáře na straně Hradeckých, pustili se hosté do ostřelování hradeckého muže v masce. Nejprve jej zkoušel překonat svou typickou dělovkou od modré Petr Sýkora, kterého následoval Rolinek, jehož od úvodního gólu derby dělilo jen břevno svatyně Mountfieldu.

Následně se ale pošťuchoval Kacetl s Vopelkou a oba celky hrály ve čtyřech. Vzrůstající emoce poté ještě projevili Vydarený s Treillem, kteří taktéž putovali za katr. Hra ve čtyřech zůstala nevyužita, avšak početní výhodu chvíli před koncem třetiny už Pardubice využít dokázali. Od modré napřáhl Petr Sýkora a ztečovaná střela skončila až za Rybárovými zády – 0:1.

Mountfield do třetí periody vstupoval s jasným cílem vstřelit vyrovnávací branku. Příležitost k tomu měl hned zpočátku, když se po Rolinkově podražení dostal do gólové pozice Bednář. Kacetl se proti němu ale vytáhl parádním zákrokem. Když Poulíček fauloval, dostali Hradečtí dlouhou početní výhodu pět na tři. Za nejtěsnějšího možného skóre bylo jasné, že dvojnásobná početní výhoda může rozhodnout o celém vývoji utkání.

Kacel střely Hradeckých dobře viděl a dokázal je ukrýt ve své výstroji. Ve 46. minutě si hradečtí fanoušci hodně oddychli, když se nahozený kotouč odrazil od břevna Rybárovy klece a jen se štěstím neskončil v brance. Napodruhé už to ale Pardubickým vyšlo, když druhý přesný zásah přidal Rostislav Marosz – 0:2. Jenže to nebylo vše. O pár minut později už se totiž radovali i Hradečtí, když Jaroslav Bednář propasíroval puk až do brány – 1:2.

Atmosféra v ČPP Aréně gradovala o to víc, když se puku ujal znovu hradecký kapitán Jaroslav Bednář. Ten si podržel touš, vyčkal na správnou chvíli a druhým gólem znovu překonal Kacetla – 2:2. Hradečtí byli na koni a spalovali jednu šanci za druhou. To se jim ale vymstilo v 54. minutě, kdy Antonín Dušek nedal Rybárovi šanci a rozhodl o výhře Dynama 3:2.

Mountfield HK - HC Dynamo Pardubice 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 48. Bednář (Koukal, Pláněk), 49. Bednář (Cingel) – 37. P. Sýkora (Trončinský), 46. Marosz (Rolinek, P. Sýkora), 54. Dušek (Trončinský, Mojžíš)
Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Gebauer, Lederer
Vyloučení: 4:6
Využití: 0:1
Diváci: 6890

Mountfield HK: Rybár – Pláněk, Vydarený, Zámorský, Cibulskis, Gregorc, Graňák – Köhler, Dragoun, Šimánek – Bednář, Džerinš, Cingel – Smoleňák, Koukal, Červený – Vopelka, Kukumberg, Látal

HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Hrabal, Mojžíš, Ščotka – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – T. Svoboda, Tomášek, Treille – J. Sýkora, Poulíček, Perret – M. Kaut, Dušek, Beran

Autor / zdroj: Lenka Jonešová / mountfieldhk.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Zimní sportovní park startuje. O víkendu nabídne i exhibiční hokejový zápas

Zimní sportovní park Nadace pro rozvoj města Pardubice otevírá své brány už o víkendu. Provoz zahájí v sobotu 15. prosince „Open Day“, jehož vyvrchole

Post

Dostihové závodiště se na zimu mění v „ledový park“

Dostihové závodiště se s nadcházejícími zimními měsíci k spánku neukládá již několik let. Letošní zima je však jiná. Domov Velké pardubické se proměňu

Post

V základní škole ve Svítkově se začíná stavět

Část Základní školy Pardubice-Svítkov obsadili řemeslníci, kteří zde začínají pracovat na přístavbě stávající budovy. Díky přístavbě tak bude možné na

PARTNEŘI

Maminčino koření www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA