SPORT / Hokej

Popis:
24.11.2018

Chomutov deklasoval Pardubice, úřadovala první lajna

CHOMUTOV / PARDUBICE

Na výhře Chomutova 6:1 se podílela hlavně první lajna. Gólově se prosadili Sklenář, Růžička i Svoboda. Tomáš Svoboda dal dvě branky a zapsal tři body, centr Vladimír Růžička zaznamenal dokonce čtyři body. Trefili se i Ronald Knot či Pavel Klhůfek.

Již ve druhé minutě vlétl do útočného pásma podél mantinelu Jan Stránský. Přihrávkou přes osu hledal hokejku před brankou stojícího Masi Marjamäkiho. Ten však usměrnil kotouč mimo tři tyče. V sedmé minutě byli hosté blízko vedoucí branky. Po nastřelení od pravého mantinelu se odrazil puk k levé tyči k Rostislavu Maroszovi, který však z ostrého úhlu bekhendem neposlal kotouč do klece Peterse.

O dvě minuty později pálil z vrcholu kruhů v přesilové hře Ronald Knot. Kacetl vyrazil kotouč jen na hokejku Vladimíra Růžičky, jenž pohotově z pravé strany vracel černou gumu do brankoviště na Tomáše Svobodu. Obránce Dynama však puk ze vzduchu odehrál. Již po minutě však fanoušci Krušnohorců jásali poté, co nastřelený puk Vladimíra Růžičky od pravého mantinelu usměrnil za brankáře Pardubic Jakub Sklenář –1:0.

Za další půl minuty to mohlo vypadat ještě lépe. Mezi kruhy dostal pas Petr Koblasa, kterého však v nebezpečné situaci vychytal Ondřej Kacetl lapačkou. Hosté mohli srovnat ve čtrnácté minutě. Nahození po ledě od Josefa Hrabala překvapilo maskovaného Piráta a zastavilo se až na tyči. Branková konstrukce zastavila i následnou dorážku Tomáše Rolinka z bezprostřední blízkosti. Hokejovou parádu předvedli Piráti v osmnácté minutě. Brett Flemming dlouhou přihrávkou zpoza branky našel na útočné modré čáře hokejku Tomáše Svobody. Ten předvedl senzační kličkovanou, aby následně střelou přes obránce prostřelil brankáře Pardubických – 2:0.

V úvodní minutě druhého dějství mělo Dynamo velké zmatky v obraně. Dvakrát Piráti zakončovali z nebezpečné pozice, ale pokaždé se do střely stihl vložit Ondřej Kacetl. Velké příležitosti neproměnili Vladimíra Růžička a Radek Duda. Ve 28. minutě unikl domácí obraně Petr Sýkora. V souboji tváří v tvář Justinu Petersovi neuspěl. Rychlá střela zápěstím skončila na betonu. O minutu později našel Vladimír Růžička při početní výhodě Tomáše Svobodu. Ten z levého kruhu pálil z voleje, ale mezírku mezi bližší tyčí a betonem Kacetla nenašel.

Za pár vteřin však už Piráti úřadovali. Z levého kruhu zakončoval Vladimír Růžička. Jeho pokus těsně před brankou tečoval Tomáš Svoboda jen do betonu. S rychlou dorážkou ovšem přispěchal Ronald Knot, jenž stanovil stav utkání na 3:0. Ve 37. minutě unikal během vlastního oslabení na Justina Peterse Patrik Poulíček. Ránu z levé strany však brankář vyrazil, a podržel tak Chomutov. V samotném závěru druhé dvacetiminutovky dostal puk mezi kruhy Masi Marjamäki. Chumel hráčů před sebou ovšem neprostřelil.

Závěrečná třetina začala velmi vlažně. O velké šance byla nouze až do 47. minuty. To se hostům povedlo přečíslit obranu. Tomáš Vondráček z levé strany našel napravo najetého Rostislava Marosze, který až na druhý pokus procpal puk do klece Chomutova – 3:1. Nenápadná akce, která však skončila radostí domácích byla k vidění v 51. minutě. Po souboji za brankou se odrazil puk na hokejku Pavla Klhůfka, který se s kotoučem nacpal před Ondřeje Kacetla a velmi šikovně zastrčil puk k vzdálenější tyči – 4:1.

O dvě minuty později se kotouč vykutálel k Tomáši Svobodovi mezi kruhy. Ten z výborné pozice zakončoval, ale Kacetl podržel svůj celek a srazil puk do rohu. Smutnit ovšem nemusel o pár sekund později, kdy si Tomáš Svoboda našel puk u pravé tyče, přejel před brankovištěm a zasunul černou gumu za ležícího gólmana – 5:1. V 56. minutě zakončoval těsně před brankářem Jakub Sklenář po nahrávce od pravého mantinelu. Zakončení mu sice nevyšlo, ale puk se následně odrazil k Vladimíru Růžičkovi, jenž stanovil skóre utkání na konečných 6:1.

Piráti Chomutov - HC Dynamo Pardubice 6:1 (2:0, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 9. Sklenář (Růžička), 18. Svoboda (Flemming, Štich), 30. Knot (Svoboda, Růžička), 51. Klhůfek (Duda, Štich), 54. Svoboda (Růžička), 56. Růžička (Knot, Dietz) – 47. Marosz (Vondráček, Hrabal)
Rozhodčí: Hodek, Veselý – Malý, D. Klouček
Vyloučení: 3:5
Využití: 1:0
Diváci: 3876

Piráti Chomutov: Peters – Flemming, Jank, Knot, Dietz, Valach, Štich – Svoboda, Růžička, Sklenář – Duda, Klhůfek, Tomica – Stránský, Vantuch, Marjamäki – Havel, Hanták, Koblasa

HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Holland, Čáslava, Hrabal, Děrvuk, Budík, Wishart – Skokan, Marosz, Rolinek – Sýkora, Bubela, Treille – Vondráček, Dušek, Perret – Poulíček, Welsh, Kusý

Autor / zdroj: David Panuška / piratichomutov.cz

Doporučujeme

PORADENSKÁ SPOLEČNOST PARDUBICE s.r.o.

Nabízíme zpracování daňových přiznání všech druhů, zpracování mezd a personální agendy, vedení účetnictví na zakázku, účetní a daňové poradenství, možnost odborných seminářů. www.poradcipce.cz

BAZÉNY KOPECKÝ – výroba, montáž, opravy i rekonstrukce bazénů

Vyrobíme Vám bazén libovolného tvaru a rozměrů z těžké fólie DLW - životnost přes 35 let, záruka 10 let! Technická konzultace zdarma! Provádíme i rekonstrukce a opravy bazénů starých či poškozených: bazény zděné, betonové, plastové, bazény z vítkovických věží.

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Elektrárna Chvaletice oslavila 40 let výroby

Na konci roku 1979 tu běhali technici v montérkách a horlivě dokončovali poslední výrobní blok, aby zachránili republiku před kritickým nedostatkem el

Post

Seriál kvalifikací se uzavírá, do Velké pardubické zbývá jen pět týdnů

První zářijovou sobotu, tedy 7. září, se uzavře tuzemský seriál kvalifikací na 129. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. Sobotní mítink tentokrát

Post

Expedice Tomáše Petrečka se na K2 dostala do výšky 8100 m.n.m. bez použití kyslíku

Výprava ve složení Tomáš Petreček, Marek Novotný a Pavol Lupták vyrazila v půlce července do pákistánské části Himalájí. Trojice měla v plánu usilovat

PARTNEŘI

www.poradcipce.cz www.bazenykopecky.cz www.kylie-pardubice.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA