Ilustrační foto.
21.1.2019

Pardubice rozstřílely Olomouc

PARDUBICE / OLOMOUC

Po 105 dnech se ČSOB Pojišťovna ARENA mohla radovat z extraligového vítězství. Dynamo přehrálo Olomouc jasně 6:2 a v poslední půlminutě si mohli hráči užívat ovací vestoje.

Pardubice vstoupily do zápasu s ofenzivní chutí a brzy měl slušnou šanci Koffer. Vedoucím gólem ale skončila až přesilovková trefa, kterou od mantinelu vyslal Brian Ihnačák. Také Olomouc si zahrála v převaze jednoho muže, ale z obléhání Kloučkovy branky hosté nic nevytěžili. Dynamo mělo střeleckou převahu, více než jednu branku mu však Lukáš nepovolil.

Druhou třetinu začala Olomouc o poznání agresivněji a vytvořila si slušný tlak. V kritické chvíli si ale domácí trenéři vzali oddechový čas, což se ukázalo je skvělý tah. Ve 25. minutě si totiž na Poulíčkovu přihrávku zpoza branky najel Cardwell a zvýšil na 2:0. Olomouc dokázala za pět minut při přesilovce snížit, když za Kloučka proklouzla střela Knotka. Dynamo reagovalo rovněž v početní výhodě, kterou ve 38. minutě po pěkné kombinaci zužitkoval Hovorka.

Podobný scénář měla i přesilovka Dynama na začátku třetí třetiny, kdy Hovorka tentokrát z mezikruží prostřelil Lukáše počtvrté. Za pouhých 23 vteřin se před brankou dobře zorientoval Perret a bylo to už 5:1. Deset minut před koncem třetí třetiny sice snížil na zadní tyči osamocený Jergl, ale vzápětí Dynamo znovu odskočilo, když se poprvé v pardubickém dresu trefil z dorážky Horký. Na tuhle ránu už Olomouc reagovat nedokázalo a Pardubice poklidu dokráčely k vítězství.

Pardubice zvítězily poprvé v roce 2019 a zlomily sérii sedmi porážek v řadě. Na domácím ledě se Dynamo radovalo poprvé od 7. října, kdy s prázdnou odjel Chomutov.

HC Dynamo Pardubice - HC Olomouc 6:2 (1:0, 2:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 7. Ihnačák (Mandát, Eklund), 25. Cardwell (Poulíček, Děrvuk), 38. Hovorka (Marosz, Rolinek), 43. Hovorka (Ihnačák, Marosz), 43. Perret (Hovorka), 51. Horký (Perret) – 30. J. Knotek (Ostřížek, Jaroměřský), 50. Jergl (Knotek)
Rozhodčí: Kubičík, M. Sýkora – Malý, Pešek
Vyloučení: 6:6
Využití: 3:1
Diváci: 5614

HC Dynamo Pardubice: Klouček – Eklund, Budík, Mikuš, Schaus, Děrvuk, Cardwell, Porseland – Hovorka, Marosz, Rolinek – Machala, Ihnačák, Poulíček – Horký, Mandát, Perret – Koffer, Dušek, Machač

HC Olomouc: Lukáš – Jaroměřský, Vyrůbalík, J. Galvas, Ondrušek, Rutar, Švrček – Jergl, Knotek, Ostřížek – Irgl, Strapáč, Burian – Tomeček, Kolouch, Handl – Mráz, Skladaný, Laš

Autor / zdroj: David Záruba / fkpardubice.cz

PORADENSKÁ SPOLEČNOST PARDUBICE s.r.o.

Nabízíme zpracování daňových přiznání všech druhů, zpracování mezd a personální agendy, vedení účetnictví na zakázku, účetní a daňové poradenství, možnost odborných seminářů. www.poradcipce.cz