CESTOVÁNÍ / Náš tip

24.9.2010

Pardubická hvězdárna připravila program k Noci vědců

PARDUBICE

Hvězdárna barona Artura Krause a Dům dětí a mládeže Delta v Pardubicích se i letos zapojí do mezinárodního projektu Noc vědců. Program začíná v pátek v 19 hodin a potrvá do půlnoci.

Akce má přiblížit vědeckou a výzkumnou činnost různých vědních oborů všem zájemcům a pro všechny věkové skupiny. Letošní program obsahuje cestopisně-astronomickou přednášku, výstavu o jedinečných atmosférických úkazech a mimořádné pozorování noční oblohy až do půlnoci.

Přednáška Svědectví z ráje aneb Cookovy ostrovy 2010 začíná v DDM Delta v devatenáct hodin a lektor Petr Horálek bude vyprávět o VII. expedici za úplným zatměním Slunce na exotickou Mangaiu. V mezipatře a v učebně pod hvězdárnou se v sedm večer otevře výstava Rudá zář posopečných soumraků a stříbřitá krása nočních svítících oblak s odborným výkladem.

Od osmi hodin až do půlnoci mohou návštěvníci pozorovat noční oblohu, a to planety Jupiter a Uran, Měsíc a jasné barevné dvojhvězdy. V učebně pod hvězdárnou současně začne promítání audiovizuálních pořadů. Během celé akce je možné navštívit stánek Informačního centra EU Europe Direct, který se podílí na propagaci Noci vědců mezi veřejností a pro tuto příležitost připravuje informační materiály spojené s tématem astronomie v Evropské unii, kvízy pro děti i dospělé či malování pro děti.

Autor / zdroj: Mediafax

Doporučujeme

Úklidové služby a úklidové práce Kylie - Pardubice, Chrudim a Hradec Králové

Úklid domácností, mytí oken, vyklízení, čištění koberců (možno dovést na provozovnu), malířské a natěračské práce, čištění párou, voskování podlah, úklid budov, kanceláří a společenských prostor. www.kylie-pardubice.cz

BAZÉNY KOPECKÝ – výroba, montáž, opravy i rekonstrukce bazénů

Vyrobíme Vám bazén libovolného tvaru a rozměrů z těžké fólie DLW - životnost přes 35 let, záruka 10 let! Technická konzultace zdarma! Provádíme i rekonstrukce a opravy bazénů starých či poškozených: bazény zděné, betonové, plastové, bazény z vítkovických věží.

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Martin Šonka úřadující mistr světa Red Bull Air Race vystoupí na Aviatické pouti

Doslova na plné obrátky již běží přípravy letošního, již devětadvacátého ročníku Aviatické pouti, který se uskuteční 1. a 2. června na letišti v Pardu

Post

Východočeské divadlo Pardubice uvede premiéru hry Mikve

První premiéru roku 2019 naplánovalo Východočeské divadlo Pardubice na víkend 23. a 24. února.

Post

Východočeské derby mezi Hradcem a Pardubicemi rozhodl Pavlík

Přesně 60 vteřin před sirénou totiž napřáhl hůl Filip Pavlík a nekompromisní dělovkou zařídil Hradci triumf nad Pardubicemi.

PARTNEŘI

www.bazenykopecky.cz www.kylie-pardubice.cz www.poradcipce.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA