Archiv článků - SPORT

Fotbal 28.5.2016

Pardubice se se sezónou rozloučily vítězně, porazily Sokolov

Vítězné loučení s fanoušky a celou sezónou připravili pardubičtí fotbalisté na sobotní podvečer. Čtvrtý celek tabulky ze Sokolova porazili v zajímavém utkání 3:2 a v konečném pořadí soutěže skončili na lichotivém šestém místě.

Sport 18.5.2016

Na programu je odveta za Velkou pardubickou

Před dvěma týdny jsme se mohli na pardubickém závodišti rozkoukat, co je nového po zimní přestávce, a nyní nás čeká skok do rozbouřené řeky, doslova a do písmene. Jak jinak pojmenovat XXIV. ročník Velké ceny města Pardubic alias první kvalifikace na Velkou pardubickou?

Sport 15.5.2016

Přihlášky na Velkou pardubickou jsou plné zvučných jmen

Přihlášky na 126. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou jsou sice skromnější než v minulých letech, jsou ale plné zajímavých jmen. V prvním kole do říjnového vrcholu české překážkové sezony realizační týmy přihlásily třiačtyřicet koní, pětice je ze zahraničí.

Sport 5.5.2016

Hradubický běh má 2 starty a 1 cíl

Lidé z Hradce Králové a Pardubic již desátým rokem závodí, kdo dříve doběhne do Čeperky, která je na půl cesty z obou měst. Hradubický běh se uskuteční v sobotu 14. května 2016 v 9:00.

Basketbal 26.4.2016

První kolo slev vstupenek na Velkou pardubickou končí už za pár dní

Už jen pár dní lze koupit zvýhodněné vstupenky na 126. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. Do soboty 30. dubna bude možné lístky na stání získat pouze za 99 korun.

Sport 30.3.2016

Dvě jedničky pro golfový turnaj Ve stopách Velké pardubické

Golfový turnaj "Ve stopách Velké pardubické" se na pardubické závodiště vrací už po jedenácté. Dostihová dráha se v golfové hřiště promění už v sobotu 2. dubna a přihlášky jsou ještě otevřené. Startovní listina se bude uzavírat až 31. března.

Hokej 8.3.2016

Pardubice udolaly Litvínov v nájezdech

Dynamo vedlo nad Litvínovem po brankách Jakuba Orsavy 2:0, Litvínovští dokázali zápas srovnat a v čase 59:34 vstřelili rozdílový gól. Ten ale nebyl definitivní, neboť v čas 59:57,9 při power play srovnal Petr Čáslava na 3:3.

Sport 2.3.2016

RunCzech běžecká liga je kompletně zlatá

Země běhu zaslíbená. Takovým přívlastkem se může oprávněně pyšnit Česká republika. Všech sedm závodů RunCzech běžecké ligy se totiž od letošního roku může pyšnit zlatou známkou Mezinárodní asociace atletických federací (IAAF).

Sport 29.2.2016

V domovech pro seniory startuje velký cyklistický závod, nadšenci vyrazí z Pradědu do Prahy

Více než 250 seniorů z celé republiky se vydá 1. března na 393 kilometry dlouhou cyklistickou pouť z Pradědu do Prahy.

Hokej 28.2.2016

Sparta rozstřílela Pardubice

Sparta porazila Pardubice jednoznačně 6:1 a už potřinácté v sezoně doma nadělila soupeři pět nebo více branek. Zároveň si připsala šestou výhru v řadě.

Hokej 26.2.2016

Pardubice urvaly v těžkém boji tři body s Litvínovem

Východočechy poslal do vedení využitou přesilovkou ve 13. minutě Tomáš Marcinko, po srovnání zase posunul Pardubice do vedení Petr Sýkora bravurně provedeným samostatným únikem.

Hokej 23.2.2016

Pardubice v Liberci dvakrát srovnaly, Bílí Tygři rozhodli v závěru

Snaživý výkon na ledě vedoucího týmu Tipsport extraligy Dynamu nestačil, Pardubice prohrály v Liberci 2:4.

Hokej 21.2.2016

Pardubice se doma proti Olomouci neprosadily

Hanáky nasměrovala k výhře první třetina, ve které ze třech střel vsítili dvě branky. Východočeši nenašli recept na výborně organizovanou obranu hostí, ti si pojistili výhru trefou při pardubické hře bez brankáře.

Hokej 19.2.2016

Klíčovou výhru Vítkovic nad Pardubicemi zajistila trefa z půlky

I 130. vzájemná extraligová bitva mezi Vítkovicemi a Pardubicemi neuvěřitelně infarktovou podívanou. Ostravané předvedli nezdolné úsilí a bojovnost, když dokázali srovnat dvoubrankovou ztrátu a hned dvakrát smazat náskok Východočechů.

Hokej 18.2.2016

Dynamo neudrželo těsný náskok a se Zlínem prohrálo

Východočechy poslal v 15. minutě do vedení obránce Michal Šeda, hosté na začátku třetí třetiny otočili zápas. Dynamu nepomohla k bodovému zisku ani přesilovka v závěru utkání a power play šest na pět v posledních čtyřiceti vteřinách.

Hokej 7.2.2016

Energie opět nedokázala vstřelit branku, cenné body odváží Pardubice

Energie zahodila mnoho obrovských šancí a od hostů dostala pořádnou lekci z produktivity. Tři cenné body tak putují do Pardubic.

Hokej 31.1.2016

Dynamo díky dvěma trefám Petra Sýkory přemohlo Piráty

Těžké utkání s Piráty zvládli hokejisté Pardubic za tři body, Severočechy porazili 3:1. Dynamo poslal dvěma brankami ve druhé třetině do vedení Petr Sýkora, Chomutov sice na začátku třetí snížil, ale Jakub Orsava přidal v 56. minutě uklidňující trefu.

Sport 27.1.2016

České ženské ragby skokanem roku

Příznivci ragby si v loňském roce přišli opravdu na své. Rok 2015 patřil díky mistrovství světa jednoznačně mužskému ragby a o skvěle sehrané duely nebyla nouze. Zajímavé věci se ale děly i v ženské kategorii tohoto sportu.

Hokej 26.1.2016

Mladá Boleslav pěti góly rozebrala Dynamo

Východočechům se nedařilo v koncovce, nepomohla jim ani šestice přesilových her nebo hra bez brankáře za stavu 0:3 pět minut před koncem třetí třetiny, během které nastřelil Jakub Orsava tyč. Poté Bruslaři udeřili ještě dvakrát.

Hokej 22.1.2016

Pardubice vezou po výhře tři body z Brna

Východočechy poslal do vedení po dvaceti sekundách Jakub Orsava, pak se v přesilovkách trefili Petr Sýkora a Tyler Redenbach. Jihomoravané sice dvěma slepenými góly snížili na rozdíl jediné branky, pardubická družina pod vedením Petera Draisaitla ale vedení udržela.