Archiv článků - MAGAZÍN

Post
Krása a zdraví 1.8.2015

Trápí vás alergie? Zbavte se plísní a očistěte játra

Počet alergiků se za posledních dvacet let zdvojnásobil a vědci předpovídají, že zanedlouho bude alergiemi trpět polovina Evropanů.


Post
Krása a zdraví 29.7.2015

UV záření může rozjet nádorové bujení

Už oprašujete svoji plaveckou výbavu a těšíte se, jak se ponoříte do dovolenkových radovánek? Informace o zvýšených účincích UV záření by neměly minout ani vás.


Post
Zajímavosti 28.7.2015

V čem na dovolenou? Přírodní materiály na prvním místě

Léto a dovolené jsou konečně tady a s nimi i doba zaslouženého odpočinku, krásného počasí a relaxu.


Post
Krása a zdraví 27.7.2015

Světový den boje proti žloutenkám tradičně upozorňuje na prevenci: Je to na tobě!

Již poosmé si v úterý 28. července připomeneme Světový den boje proti žloutenkám. Jde o nakažlivé onemocnění způsobené viry, které napadají jaterní tkáň.


Post
Krása a zdraví 24.7.2015

Odborníci varují před nebezpečnými paprsky: počet nemocných kožním melanomem stále vzrůstá

Máte rakovinou kůže. Tato slova si u nás ročně vyslechne stále více lidí. V minulém roce bylo s diagnózou zhoubného kožního melanomu léčeno přes 8 tisíc pojištěnců České průmyslové zdravotní pojišťovny.


Post
Gastronomie 23.7.2015

Víno lze uchovávat doma, musíte se však držet těchto 5 zásad

Průměrný Čech vypije ročně něco málo přes 20 litrů vína. Konzumace archivních vín ustupuje do pozadí, moderním trendem je pít takzvaná mladá vína. Neznamená to, že je pijeme ihned po jejich výrobě, ale mnozí z nás si doma schovávají láhev na pozdější konzumaci.


Post
Krása a zdraví 22.7.2015

Nepodceňujte riziko úrazů při letním koupání - varují v horkých letních dnech lékaři

Teplé letní počasí láká k návštěvám plováren, aquaparků i přírodních koupališť. Plavání a koupání je zdrojem zábavy i příjemného ochlazení. Často však bývá spojováno i se zážitky méně příjemnými.


Post
Gastronomie 22.7.2015

Extra panenské oleje doplní chuť letních jídel, zkuste salát s hroznovým olejem

Češi milují rostlinné oleje a v kuchyni je využívají dokonce častěji než máslo a sádlo. Pro lidské zdraví je nejpříznivější využívání extra panenských olejů, které si zachovávají veškeré prospěšné látky.


Post
Krása a zdraví 21.7.2015

Oční vady napříč generacemi: problémy mají i novorozenci

K jednomu z mýtů týkajících se očních vad patří i ten, že jsou spojeny s věkem. Omyl! Problémy se zrakem mohou mít i novorozenci.


Post
Gastronomie 21.7.2015

Zčerstvělá nebo seafrozen? Obzvláště v létě vybírejte mořské ryby pečlivě

Češi dávají přednost mořským rybám před těmi sladkovodními. Při vysokých venkovních teplotách se ale nesprávně skladovaná ryba rychleji kazí a při její konzumaci hrozí riziko nákazy salmonelou.


Post
Sex a vztahy 17.7.2015

Procvičte mysl i na dovolené

Právě dovolená je ideální příležitostí k tomu, sblížit se s rodinou a zažít věci, na které v běžném pracovním životě a během školního roku nemáme čas.


Post
Krása a zdraví 16.7.2015

Češi neumějí odpočívat: dovolenou si berou maximálně na týden a během ní klidně pracují

Podle průzkumů dvě třetiny Čechů řeší na dovolené pracovní záležitosti, třetina z nich pak navíc i v době volna pracuje intenzivně.


Post
Krása a zdraví 15.7.2015

Cestování s kardiostimulátorem či (implantabilním) defibrilátorem

Stále přibývá lidí, kteří mají kvůli rozličným srdečním arytmiím v těle voperován tzv. elektricky aktivní implantát, tj. kardiostimulátor nebo defibrilátor.


Post
Krása a zdraví 13.7.2015

Matky kojí zodpovědně, ale zanedbávají svou stravu

Málo energie, nedostatek prospěšných tuků, vitaminu D, vápníku, železa nebo jódu. Takové mezery v jídelníčku kojících žen odhalila nová studie.


Post
Krása a zdraví 9.7.2015

5 největších mýtů a pravd o ženské menopauze

Klimakterium, známější spíše pod označením menopauza či lidověji přechod, je přirozený stav v životě každé ženy. V tomto období se utlumuje funkce vaječníků, následkem čehož se snižuje tvorba ženského hormonu estrogenu.


Post
Krása a zdraví 8.7.2015

Dívky menstruují dříve než v minulosti, na příčinu zatím nikdo nepřišel

Menstruace nastupuje u dívek ve stále nižším věku. Dívky s nadváhou či obezitou dostávají měsíčky dříve. Dívky, které ve vyšší míře konzumovaly maso v dětství, mívají předčasnou menstruaci. Jedná se o pověry nebo je na těchto tvrzeních něco pravdy?


Post
Krása a zdraví 7.7.2015

Nohy v létě potřebují zvýšenou péči a kvalitní obuv. Seniory trápí olověné nohy, děti puchýře

Celý rok jejich nedostatky skryjí boty, v létě však Češi obují sandály a ukáže se, jak se kdo o nohy staral. Podcenit péči se nevyplácí, protože chodidla patří k extrémně namáhaným částem těla.


Post
Krása a zdraví 7.7.2015

Jste v přechodu? Horkého léta se nebojte, uleví vám

S nástupem menopauzy bývají spojené menší i větší zdravotní obtíže, které ženám okolo padesáti let na psychice příliš nepřidávají. Kvůli zastavení dozrávání vajíček se přestane vytvářet estrogen, zastavuje se menstruace a žena se cítí „jinak” než doposud.


Post
Dům, byt, zahrada 4.7.2015

Horkých dní v Česku přibývá, lidé využívají klimatizace, zapomínají na jiné alternativy

Loňský rok byl podle Národního úřadu pro oceán a atmosféru nejteplejším rokem v Evropě za posledních 500 let. I letos tomu nebude jinak. Období od ledna do dubna 2015 totiž bylo v globálním průměru rekordně teplé.


Post
Krása a zdraví 3.7.2015

První opalovací přípravek se objevil již v roce 1927, lidé jej však nevyužívali

Dnešní trend snědé opálené pokožky se začal rozvíjet až ve 20. letech 20. století. Do té doby bylo opálení projevem tehdejší takzvané nižší vrstvy pracujících dělníků. Naopak vyšší vrstva se pyšnila bledou až bílou pokožkou.


PARTNEŘI

www.bazenykopecky.cz www.kylie-pardubice.cz www.poradcipce.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA