SPORT / Esport

Univerzita Hradec Králové vrací úder. V esport derby východočeských univerzit porazila výběr z Pardubic
 
Autor / zdroj foto: Jakub Novák

Hradec Králové / Pardubice

Druhý ročník esportového derby mezi výběrem Univerzity Hradec Králové (UHK) a Univerzity Pardubice (UPCE) ovládli Hradečáci. Vyrovnali tak skóre z minulého roku, kdy virtuální derby naopak ovládl pardubický výběr.

„Našemu týmu jsem držel palce a derby samozřejmě sledoval. Mám radost, že se pohár vrací do Hradce. Tedy tam, kam bezpochyby patří,“ chválí úspěch výběru z UHK rektor Kamil Kuča a připomíná, že druhý ročník e-derby východočeských univerzit navazuje na tradici standardních derby na ledě. V tom je v rámci celkové bilance úspěšnější právě Univerzita Hradec Králové, a to poměrem odehraných derby 6:1.

UHK esportu obecně přeje a je mu nakloněná. Například Fakulta informatiky a managementu (FIM UHK) vybudovala v tomto roce moderní esportovou učebnu, která bude sloužit mj. univerzitnímu týmu gamerů ze Student Gaming Academy (SGA). Vítězný univerzitní výběr vede student učitelství Lubomír Mikuš z SGA: „Je mi ctí budovat esportovní a gamingovou činnost u nás na univerzitě v Hradci Králové. Naše celky vítězstvím potvrdily, že patří mezi špičku univerzitního esportu v Česku. Děkujeme oběma univerzitám za podporu a hlavně důvěru v nás vloženou, těšíme se příští rok opět na eDerby.“

„Gratulujeme vítězům z Univerzity Hradec Králové. Děkujeme za skvělé derby, které bylo napínavé opět do poslední chvíle. Pohár posíláme na UHK a těšíme se na souboj v roce 2022. Věřím, že se nám dnes podařilo všechny naše studenty po dlouhých měsících v pandemii povzbudit a udělat jim radost,“ uvedla kancléřka Univerzity Pardubice Lucie Košťálová.

Týmy obou univerzit se utkaly ve třech typech počítačových her – v Hearthstone (Bo5), Counter-Strike:GO (Bo3) a v League of Legends (Bo3). Program začal v pátek 19. března už v 10 hodin dopoledne sérií diskuzí a přednášek. Letošní ročník ovlivnila nepříznivá epidemická situace, a tak se studenti z obou univerzit jako v minulém roce nemohli setkat tváří v tvář, ale hráli oddělení z pohodlí svých domovů. Celé derby živě přenášela Esport Student Association (ESA).

Autor / zdroj: Jakub Novák

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.