KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

Galerie města Pardubic.
Galerie města Pardubic
Galerie města Pardubic. 
Autor / zdroj foto: Galerie města Pardubic

Galerie města Pardubic / Pardubice

Galerie města Pardubic nabízí hostující autorské projekty, které obměňujeme každé dva měsíce. Jejím cílem je seznámit obyvatele i návštěvníky města s aktuálními uměleckými, estetickými i společenskými problémy současnosti a vytvořit pro ně relaxační a zážitkový prostor.

Galerie se zaměřuje na prezentování tvorby současných osobností českého výtvarného umění v kontextu světových uměleckých souvislostí. GAMPA se programově orientuje na autorské instalace v širokém spektru uměleckých oborů od malby, sochy a grafiky až po představování procesu kresebných studií, vystavuje fotografické cykly, objekty, audioinstalace, architektonické návrhy, experimentální tvorbu, site specific projekty a nová média. Nedílnou součástí aktivit galerie jsou i edukativní programy, které soudobou tvorbu a aktuální umělecko-společenská témata pomáhají zprostředkovát široké veřejnosti.


Z historie galerie
Galerie města Pardubic vznikla v roce 2012 z iniciativy kulturní veřejnosti města, aby obohatila veřejný prostor o výstavní instituci typu kunsthalle. Sídlí v nově rekonstruovaném prostoru bývalé sýpky, která svým barokním dvoulodním klenutým prostorem členěným mohutnými pilíři poskytuje výzvu současným uměleckým instalacím.

Středověké opevněné předpolí zámku se zbytky nejstarší městské fortifikace bylo významným prvkem v komunikačním plánu města. Tzv. Příhrádek, na plánech z 18. století označovaný jako Vorschloss, se rozkládá na trojúhelníkovém půdorysu a je přístupný kulisovou branou směrem z Pernštýnského náměstí a městskou branou směrem od zámku. V raném novověku se jeho opevňovací funkce postupně proměňovala na roli hospodářského zázemí zámku s dílnami, sýpkou, později konírnou, jak nám sdělují písemné zprávy, dochované od roku 1516.


Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu galerie.

Autor / zdroj: -red -

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.