KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

Dlouhé zimy, množství sněhu, těžké deště, ale i slunečné dny uprostřed pravěku. To všechno je Křivolík
 
Autor / zdroj foto: Pravěká osada Křivolík

Pravěká osada Křivolík / Česká Třebová

Pravěká osada Křivolík se snaží ukázat 37 000 let bouřlivého vývoje. Počínaje příchodem moderního člověka do Evropy a konče počátkem raného středověku. Přibližné datování je 36 000 př. n. l. - 900 n. l. Jedná se o zlomové úseky našich dějin - kultura lovců mamutů, přechod k zemědělství (neolitická revoluce), počátek zpracování kovů i první etnika.

Uvidíte první písemné zprávy o našem území. Dozvíte se o prvních názvech kmenů, vládců i některých událostech. Nejvíce poznatků o tomto období přináší archeologie, díky ní víme, jak asi naši předci žili, jaké nástroje používali, co na svých polích pěstovali a mnoho dalšího.

Všechny exponáty si můžete osahat i prakticky vyzkoušet. Dostanete kůži na vyrobení bot, nástroj na vydlabání misky, nebo lžíce. Dlouhodobým záměrem je i postupný návrat původního lesního porostu do okolí osady, tedy druhově pestřejšího prostředí s převahou listnatých stromů. Přírodní prostředí i vzhled krajiny se v průběhu tisíciletí měnil. Na její proměně se podílelo více faktorů, ale jedním z určujících byl právě člověk.

Křivolík je místo, kde se propojuje nadšení z experimentování, výuky řemeslům i zážitků pro děti i dospělé, kteří na chvíli opustí civilizaci, aby se do ní, s něčím novým pro sebe, bezpečně vrátili.


Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu osady.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.