AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Střední průmyslová škola elektrotechnická a Vyšší odborná škola Pardubice se pyšní moderní učebnou
Střední průmyslová škola elektrotechnická a Vyšší odborná škola Pardubice se pyšní moderní učebnou. 
Autor / zdroj foto: Šárka Lapáčková Beránková

Pardubice

Díky Nadaci ČEZ Střední průmyslová škola elektrotechnická a Vyšší odborná škola v Pardubicích zrealizovala projekt na modernizaci odborné učebny, která se využívá pro výuku praktických předmětů slaboproudé a silnoproudé elektrotechniky. Nadace ČEZ projekt podpořila částkou 300 tisíc korun.

Zmodernizovaná učebna je vybavena pro kompletní realizaci praktických projektů od návrhu, tvorby dokumentace, realizace desky plošných spojů, osazení až po oživení a finalizaci výrobků.

V učebně je sedm pracovišť, které umožňují samostatnou práci žáků s elektronickými měřicími přístroji, pájecími stanicemi, stolními počítači a notebooky a plně vybavenými univerzálními stoly pro manuální práci. Příspěvek od Nadace ČEZ byl využit na nákup montážních stolů, multimetrů, digitálních osciloscopů, měřičů nebo třeba stolní vrtačky a pily na kov a další elektro materiál a nářadí.

„Příspěvek od Nadace nám velmi pomohl a jsme za něj moc rádi. Zmodernizovali jsme učebnu a pořídili nové vybavení odpovídající rozvíjejícímu se trendu praktických činností v širokém spektru elektrotechnického průmyslu. Můžeme žáky lépe připravit do zaměstnání nebo na další studium. Zkvalitnila se výuka odborných předmětů a žáci si mohou prakticky ověřit dovednosti a znalosti ze studia,“ pochvaluje si Petr Mikuláš, ředitel školy.

Střední průmyslová škola elektrotechnická a Vyšší odborná škola Pardubice, která má dlouholetou tradici v elektrotechnických oborech a oborech zaměřených na Informační technologie, a se svými přibližně 900 žáky na SŠ patří mezi jednu z největších středních škol v Pardubickém kraji. Je fakultní školou (ČVUT) a spolupodílí se na různých projektech (např. kořenová čistička u Akademie věd apod.). Kromě studia se žáci pravidelně účastní mnoha soutěží s celostátními i mezinárodními úspěchy (např. Roborave, CanSat).

Autor / zdroj: Šárka Lapáčková Beránková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.