Zpravodajství

Za měsíc startují v Pardubicích zápisy pro budoucí prvňáčky
Pardubice
Letošní zápisy pro prvňáčky do pardubických základních škol se budou konat ve středu 19. a ve čtvrtek 20. dubna od 13 do 18 hodin a jsou určené primárně dětem narozeným do 31. srpna 2017. Radnice očekává, že k zápisům do 18 škol zřizovaných městem dorazí přibližně tisíc dětí.
Přijímací řízení na SŠ: školy praskají ve švech. Druhé kolo vypíše minimum škol
Na střední školy míří jeden z nejsilnějších ročníků posledních let. Základní školy letos opustí o 107 tisíc deváťáků. Tisíce dětí se na vysněnou školu letos nedostanou.
Univerzita Pardubice zve na debatu o umělé inteligenci
Pardubice
Umělá inteligence jako velké téma pro české vysoké školy, kterým se budou zabývat experti na Univerzitě Pardubice už tento čtvrtek 2. března ve speciální debatě.
Řidiči při zadávání SPZ do parkovacích automatů stále výrazně chybují
Pardubice
Parkovací systém fungující na principu zadávání registrační značky vozidla vstoupil v pardubicích do druhého kalendářního roku, někteří řidiči však stále při placení parkovacího stání chybují.
Orientační běžci mají konečně svou vlastní klubovnu
Pardubice
Na Vinici vyrostl nový Areál orientačního běhu OK Lokomotiva Pardubice. Členové klubu tak mají konečně své vlastní zázemí.
Univerzita Pardubice se představí možnosti studia zájemcům na veletrhu i na fakultách
Pardubice
Uchazečům o studium na vysoké škole se představí Univerzita Pardubice na konci ledna během veletrhu vzdělávání Gaudeamus v Praze. Zájemce o studium na svých sedmi fakultách zve také na Dny otevřených dveří, které pokračují už příští týden.
Nestíháte přijet včas k volbám? O voličský průkaz pro první kolo můžete online žádat do 6. ledna
Plánujete při lednových volbách prezidenta republiky volit mimo své trvalé bydliště? Jde to s pomocí voličského průkazu. Ten teď získáte jednodušeji než dřív.
Hasiči radí: Vánoční desatero aneb Jak se vyvarovat požáru
Sváteční týden začal a s ním spousta shonu, ale také příjemných vánočních aktivit, jako je zdobení vánočního stromečku, zapalování prskavek nebo svíček.
Státní veterinární správa z důvodů šíření ptačí chřipky zakazuje venkovní chov drůbeže
Státní veterinární správa z důvodu přibývajících ohnisek vysoce patogenní ptačí chřipky v České republice vyhlašuje mimořádná veterinární opatření s celostátní působností. Všem chovatelům drůbeže s výjimkou běžců a holubů od zítřejšího dne zakazuje chovat drůbež pod širým nebem a nařizuje umístit chované ptáky do budov v hospodářství.
Nový jízdní řád 2023 v Pardubickém kraji
Pardubický kraj
V neděli 11. prosince 2022 začne na železnici platit nový jízdní řád. K hlavním novinkám bude patřit doplnění vlaků v úsecích z Chocně do Litomyšle a také z České Třebové do Lanškrouna a do Letovic. V regionu budou příští rok pokračovat také některé dlouhodobé výluky Správy železnic.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

Katastrofy

24. března 1989

u pobřeží Aljašky ztroskotal americký tanker Exxon Valdez, který způsobil ekologickou havárii. Do moře se vylilo 40 000 tun ropy.

Hudba

24. března 1969

vyšla Krylova deska Bratříčku, zavírej vrátka, kterou nazpíval v Ostravském rozhlase.